top of page
mustafa-yildirim,2hmVu-GKXkKUcEWaAoJfCQ_edited.jpg

MUSTAFA YILDIRIM

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Hello

Merhaba!

Sedefli hasta arkadaşlarım,

 

Ben de sizler gibi sedef hastasıyım ve 30 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum. Birçok bitkisel ve medikal tedavi gördüm. İnternet sayfalarında gördüm ki, herkes sedef hastalığı ile ilgili birçok şeyler yazıyor, ama bunların ne kadarı doğru ne kadarı yanlış biliyor musunuz? Birileri “sedefe kesin çare” yazıyor, biri diyor ki “ tek çözüm bitkisel tedavi”…

 

Peki bunlar bizim sosyal yaşantımızla ilgili ne biliyorlar? Hiçbir şey bilmiyorlar! Zaten bilemezler ki!

 

Onun için, arkadaşlar, bizlerin toplum içindeki sorunlarımızı ancak bizler paylaşarak çözebiliriz. Hastalığımızın halk tarafından yanlış algılanması bizlerin hem özel hem de çalışma hayatını olumsuz etkilemektedir. Hastalıkla mücadele ederken üzüntü, kızgınlık ve hayal kırıklığı hislerini yaşamaktayız. Bu hisleri tanımak ve öğrenmek, hastalığımızın fiziksel bulgularını tedavi etmek için dermatoloji uzmanı ve psikiyatrist ile iş birliği içinde olmamız gerekmektedir.

 

Tüm sedef hastası arkadaşlarıma sesleniyorum: bedensel, zihinsel, sosyal ya da ekonomik koşulları nedeniyle özl ihtiyacı olan insanların (yaşlı, özürlü, aile içi şiddete maruz kalan kişiler vb.) korunmasını sağlayarak, bu grupların kendi ihtiyaçlarına uygun hizmetleri sağlayarak, sizleri derneğimiz çatısı altında toplayarak gücümüzü ortaya koymalıyız.

 

Haklarımıza sahip çıkmalıyız!

 

Hak sahibi olmamız için sizleri derneğimize davet ediyorum.

 

Sağlıklı yaşam için, daha kaliteli hizmet görmek için, her şey sağlık için!

 

Hoşçakalın…

 

Tüm sedef hastalarına acil şifalar dilerim.

bottom of page